KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7495328
nr 749 5328
Valfrid Nelson
(1849-1930), Sverige
Akvarell, Valfrid Nelson, fiskeläge, sent 1800-tal, motivets mått: 16x22
Valfrid Nelson, svensk bildkonstnär född 1849, död 1930.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 mars 2012
kl 17:53:05
26/3 14:06:26
200 kr
26/3 17:48:06
Valfrid Nelson
Läs mer om Valfrid Nelson