KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7495328

nr 749 5328

Valfrid Nelson

(1849-1930), Sverige

Akvarell, Valfrid Nelson, fiskeläge, sent 1800-tal, motivets mått: 16x22

Valfrid Nelson, svensk bildkonstnär född 1849, död 1930.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 26 mars 2012
kl 17:53:05

26/3 14:06:26 1      200 kr
26/3 17:48:06 2      Vinnande bud

Valfrid Nelson

Läs mer om Valfrid Nelson